Sociálna sieť Facebook po novom umožňuje pridať 3D fotky, ktoré zo sebou prinášajú zaujímavú možnosť osobnej, ale i firemnej prezentácie. Obzvlášť z pohľadu online marketingu ide o veľmi zaujímavú možnosť na oživenie komunikácie a získanie náskoku pred svojou konkurenciou. Je už preto len na vás, akým spôsobom využijete túto novú funkciu vo svoj prospech. Či už to bude prezentácia produktov, ukážka najnovších realizácií či predstavenie vášho tímu, pozornosť si získajú okamžite.

Pozor! Táto novinka je zatiaľ obmedzená, využívať ju zatiaľ môžu len užívatelia mobilných zariadení iPhone (modely 7 Plus a vyššie).

Ako vytvoriť 3D fotku na Facebooku

  1. Vo vašom mobilnom zariadení si otvorte aplikáciu Facebook
  2. Prejdite na možnosť „Vytvoriť post“
  3. V pravej časti si prostredníctvom 3 bodiek otvorte ďalšie možnosti
  4. Zvoľte možnosť 3D fotka

V prípade, že by vám tento postup nefungoval, preverte, či máte aplikáciu Facebook aktualizovanú. Ak by ste i napriek tomu stále nevideli možnosť tvorby 3D fotiek, prejdite na FB stránku Facebook 360, kde si môžete prezrieť a zároveň vyskúšať vytvoriť 3D fotky.

Rady a tipy na vytváranie 3D fotiek

1. Kontrast medzi pozadím a popredím je dôležitý

Podľa samotného Facebooku bude samotný 3D efekt najlepší, ak medzi popredím a pozadím bude rozdielnosť a kontrast. Jednoducho povedané, čím väčšia hĺbka vo vrstvách, tým lepšie.

2. Dodržujte vzdialenosť

Testovanie ukázalo, že správna vzdialenosť pre dosiahnutie najlepšieho 3D efektu je 3 až 4 metre.

3. Na textúre záleží

Facebook tvrdí, že priehľadné objekty, ako je napríklad plast či sklo nebudú vyzerať na 3D fotkách tak dobre. Snažte sa preto pri vytváraní 3D fotiek používať nepriehľadné a kontrastné objekty.

Držím palce pri vytváraní nádherných 3D fotografií. Smelo do toho!

Najnovšie články
Kategórie
Štítky